Sem vložte podnadpis

DESATERO BUDULÍNKA

  1. Náš Budulínek miluje přírodu, a především děti. Rád se svými dětmi neustále něco "buduje" - je jedno, zda je to v lese, na zahradě, u potoka, ve školce, prostě kdekoli jsou děti s ním.
  2. Náš Budulínek je ranní ptáče, které rádo skáče - jógové hry přímo miluje, a proto je každé ráno hraje i s našimi dětičkami.
  3. Budulínek je sběratel a průzkumník zároveň poznává a zakládá si rostlinky do herbářů, sbírá šišky, kamínky do mandal, zkoumá drobná zvířátka pod lupou, učí děti poznávat přírodní zákonitosti. Prožívá se svými dětmi radost z objevování, a učí je tak chápat vztahy a vzájemnou závislost v přírodě podle principů Montessori.
  4. Budulínek je veselé povahy - a proto si stále něco pozpěvuje, učí naše děti různé písničky, recituje říkanky, tleská, ťuká a poskakuje hezky v rytmu.
  5. Budulínek miluje slunce, ale hlavně déšť - na ten nedopustí, je tak trochu vodník, hned jak zaprší, dá si holínky a běží do kaluží :-). Miluje pobyt v přírodě za každého poča.
  6. Budulínek si rád prohlíží knížky, miluje pohádky nebo si v tichosti jen kreslí, tvoří...
  7. Náš Budulínek je velký jedlík a gurmán zároveň, ví, co je dobré a zdravé jídlo, které si umí i sám s pomocí dětí pěkně, bezpečně, zdravě a chutně připravit.
  8. Náš Budulínek je velký cestovatel - učí naše děti poznávat celý svět, a hravou formou výuky anglického jazyka také to, jak se v něm lehce dorozumět.
  9. Náš Budulínek je velký gentleman a má silné sociální cítění. Proto děti učí slušnému a respektujícímu chování, úctě a empatii ke svému okolí. Ty, kteří to nejvíce potřebují, navštěvuje a pomáhá jim v rámci plánovaných výletů.
  10. Náš Budulínek je zaujatý ekolog - Zem chrání, a chce život na ní udělat lepším. Proto učí naše děti šetřit vodou, energiemi, třídit odpad, recyklovat. Enviromentální výchova je pro něj velmi důležitá a děti v tomto směru rozvíjí.