Sem vložte podnadpis

O NÁS

 Vyznáváme principy Montessori pedagogiky a děti chceme rozvíjet zejména podle nich. Máme rádi i Waldorfskou pedagogiku a její moudro.

Spojení častého pobytu venku a přirozeného vzdělávání dětí vede k rozvoji jejich zvídavosti, samostatnosti, kreativity a kritického myšlení, k pocitům sounáležitosti a toleranci. Záleží nám na tom, aby si děti mohly hrát a přitom se vzdělávat, aby si stavěly v lese domečky z mechu, aby cosi objevovaly na louce a nikdo na ně nespěchal, aby tvořily z přírodních materiálů a při tom poslouchaly hudbu.

Nabízíme řešení i rodičům, jejichž děti nejsou z různých důvodů očkované a do běžného předškolního zařízení je tedy nechtějí přijmout. U nás mají dveře otevřené. Pomůžeme jim získat nové kamarády a naučíme je zapojit se do kolektivu.

A kdo tedy bude vaše děti školičkou provázet? 

Bc. Lucie Dvořáková

( Průvodkyně Lucka, dětská jóga, hry v přírodě, angličtina hrou, tvořivé činnosti. )

Jsem ráda sama sebou a ráda si užívám přírody a dětského smíchu kolem sebe. Jsem máma dvou čiperných dítek. Snažíme se být co nejvíce venku, chodit do lesa, jezdit na kole, číst si, cvičit dětskou jógu, užívat si společné chvilky. Je báječné být v hloučku dětí, které se zaobírají na cestě něčím, co je sotva vidět, ale hlavně že se to hýbe. 

Ing. Timea Milková

( Průvodkyně Timi, angličtina hrou, dětská jóga, dětské aromahrátky, tvořivé činnosti. )

Mám ráda přístup k dětem, který je láskyplný, dává jasné hranice, vychovává ke svobodě společně se zodpovědností, úctou a respektem. Mám skvělého partnera a báječného 4 letého synka, který mě učí a často připomíná, co je v životě nejdůležitější - být tady a teď, užívat si život plnými doušky a radovat se z těch nejobyčejnějších věcí. Miluji dětský smích, zvířata, přírodu, ráda ve volném čase maluji, šiji, čtu, ráda kuchtím nebo pro potěšení něco jen tak tvořím.

Terezie Přichystalová, DiS.

( Průvodkyně Terka, kreativní činnosti, dětské vaření/pečení)

V současné době trávím nejvíce času se svými dětmi, spolu objevujeme svět, učíme se respektovat sebe i druhé a být ohleduplní k přírodě. I proto je mi školička u Budulínka blízká a těším se na každý den, kdy se dětmi jeden od druhého učíme, spoluobjevujeme, 

Bc. Veronika Kučerová

( Průvodkyně Verča, pečení/vaření s dětmi, zahradničení, volná hra v přírodě)

Jsem člověk, který má rád přírodu a hlavně zvířata. Ráda peču, zdobím a tvořím. A ze všeho nejvíc miluji svoji 9 měsíční dceru Elu. Takže momentálně žiju dětmi. Zajímám se o výchovu a vzdělání. Zastávám přirozený, intuitivní přístup, založený na respektu k sobě i k okolí. Líbí se mi Montessori pedagogika. Nejvíc volného času trávím s dcerou a naším pejskem Lilly v přírodě. Proto, když jsem se dozvěděla o školce Budulínek, tak jsem byla nadšená a hned jsem věděla, že je to přesně ta školka, kterou si do budoucna přeji pro Elinku. A jsem opravdu moc ráda, že jsme nyní dostaly příležitost se do školky zapojit, přiložit ruku k dílu a zároveň objevovat svět s tak inspirativními dětmi, jaké jsem ve školičce poznala. 

Sabina Šebková

Průvodkyně Sabinka, výtvarná a rukodělná činnost podle dětské fantazie, jógové hry.)

Tak tohle jsem Já. Baví mě malovat, kreslit, lepit, zdobit, stříhat a mnoho dalšího co nás zrovna napadne spolu s dětmi. Jsem ráda, že mohu spolupracovat se Školičkou u Budulínka jako další průvodce. Mám ráda děti, zvířata a přírodu. S konceptem školičky se velice ztotožňuji, protože vyznávám stejné hodnoty.