Sem vložte podnadpis

O NÁS

Není nic lepšího, než když vás a vaši kamarádku napadne stejná myšlenka.

        Pojďme založit školku, kde budou děti na prvním místě. Školku, která bude uskutečněním společných představ, snů a cílů.

Školičku zakládáme, protože jsme přesvědčeny o tom, že můžeme nabídnout něco výjimečného. Líbí se nám principy Montessori pedagogiky a děti chceme rozvíjet zejména podle nich. Jsme otevřeni i Waldorfské pedagogice a jejímu moudru.

Spojení častého pobytu venku a přirozeného vzdělávání dětí vede k rozvoji jejich zvídavosti, samostatnosti, kreativity a kritického myšlení, k pocitům sounáležitosti a toleranci. Záleží nám na tom, aby si děti mohly hrát a přitom se vzdělávat, aby si stavěly v lese domečky z mechu, aby cosi objevovaly na louce a nikdo na ně nespěchal, aby tvořily z přírodních materiálů a při tom poslouchaly hudbu.

Nabízíme řešení i rodičům, jejichž děti nejsou z různých důvodů očkované a do běžného předškolního zařízení je tedy nechtějí přijmout. U nás mají dveře otevřené. Pomůžeme jim získat nové kamarády a naučíme je zapojit se do kolektivu.

A kdo tedy bude vaše děti školičkou provázet? 

Bc. Lucie Dvořáková

( Průvodce Lucka, dětská jóga, hry v přírodě, angličtina hrou, tvořivé činnosti. )

Jsem ráda sama sebou a ráda si užívám přírody a dětského smíchu kolem sebe. Jsem máma dvou čiperných dítek. Snažíme se být co nejvíce venku, chodit do lesa, jezdit na kole, číst si, cvičit dětskou jógu, užívat si společné chvilky. Je báječné být v hloučku dětí, které se zaobírají na cestě něčím, co je sotva vidět, ale hlavně že se to hýbe. 

Ing. Timea Milková

( Průvodce Timi, angličtina hrou, dětská jóga, dětské vaření/pečení, tvořivé činnosti. )

Mám ráda přístup k dětem, který je láskyplný, dává jasné hranice, vychovává ke svobodě společně se zodpovědností, úctou a respektem. Mám skvělého partnera a báječného 4 letého synka, který mě učí a často připomíná, co je v životě nejdůležitější - být tady a teď, užívat si život plnými doušky a radovat se z těch nejobyčejnějších věcí. Miluji dětský smích, zvířata, přírodu, ráda ve volném čase maluji, šiji, čtu, ráda kuchtím nebo pro potěšení něco jen tak tvořím.

Sabina Šebková

Průvodce Sabinka, výtvarná a rukodělná činnost podle dětské fantazie, jógové hry.)

Tak tohle jsem Já. Baví mě malovat, kreslit, lepit, zdobit, stříhat a mnoho dalšího co nás zrovna napadne spolu s dětmi. Jsem ráda, že mohu spolupracovat se Školičkou u Budulínka jako další průvodce. Mám ráda děti, zvířata a přírodu. S konceptem školičky se velice ztotožňuji, protože vyznávám stejné hodnoty.

Chcete se o nás dozvědět více?